Program Poruszające Bajki o Emocjach

• May
    2024
Przedszkole nasze realizuje rekomendowany program profilaktyczny pt.: „Poruszające bajki o emocjach”  dla dzieci w wieku przedszkolnym. Z naszej placówki w programie bierze udział grupa Kubusie.
Główne cele programu to: wspieranie rozwoju kompetencji emocjonalno – społecznych. radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, komunikowanie swoich potrzeb i odczuć, nawiązywanie i utrzymywanie zdrowych relacji z rówieśnikami.
W ramach programu odbyło sie jedno dwugodzinne spotaknie dla rodziców oraz jedno dwugodzinne spotaknie dla pracowników przedszkola. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatową. Poruszane były tematy dotyczące zarządzania emocjami swoimi oraz dziecka oraz radzenia sobie w trudnych dla dziecka sytuacjach. Trenerki prowadzące tłumaczyły też w jaki sposób kontynuować pracę z programem w domu. W trakcie spotkania rodzice i nauczyciele otrzymali dostęp do e-booka, w którym wszystkie zagadnienia są poszerzone i dokładnie omówione.
Dzieci podczas kolejnych zajęć poznają wybrane emocje, otrzymują naklejki i kolorowanki ułatwiające pracę z emocjami i wspierające przyswajanie umiejętności nabytych w trakcie zajęć.
Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia i spotkania z trenerkami, niezwykle żywo opowiadają o zajęciach i chętnie wykonują dodatkowe zajęcia na kartach pracy w domu.