Święto Chrztu Polski

  • 14
  • Apr
    2023
14 kwietnia 2023 roku
obchodzimy 1057
 rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę
 
Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i kościoła katolickiego w naszym kraju. Wagę wydarzenia warto podkreślić, wywieszając tego dnia narodową flagę. Święto Chrztu Polski zostało ustanowione w 2019 – 22 lutego Sejm uchwalił ustawę, na mocy,
której 14 kwietnia stał się nowym świętem.

Tego dnia w naszym przedszkolu została wywieszona flaga Polski.
Przedszkolaki posłuchały historii opowiedzianej przez nauczyclki,
obejrzały animowane filmy –  oraz przypomniały sobie symbole Polski i odśpiwały hymn Polski.