Święto Odzyskania Niepodległości 2022

  • 10
  • Nov
    2022
"Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!"
         
          10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległośći. Dzieci oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze wszystkich grup. Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. 
          Cała społeczność przedszkolna o godzinie 11.11 odśpiewała Hymn Narodowy przyłączając się do akcji MEN #SzkołaDoHymnu.
Poniżej załączam link do YouTube ze wspólnego odśpiewania hymnu:
 
https://youtu.be/xw9JWZoNBsY